| Lead Time | 3-5 Weeks |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodizing/ Plating/ Painting |
| Surface Roughness | Negotiable |
| Heat Treatment | Target HRC With +/-2 Centigrade |
| Processing Type | CNC Machining |
| Size | Customized |
|---|---|
| Drawing Format | PDF, DWG, IGS, Etc. |
| Payment | T/T, PayPal, Etc. |
| Lead Time | 7-15 Days |
| Shape | Customized |
| Payment | T/T, PayPal, Etc. |
|---|---|
| Surface Finish | Anodizing, Polishing, Plating, Etc. |
| Tolerance | ±0.05mm |
| Lead Time | 7-15 Days |
| Shape | Customized |
| Surface Finish | Anodizing, Plating, Polishing, Etc. |
|---|---|
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Etc. |
| Packaging | Standard Export Packaging Or Customized |
| MOQ | 1 Piece |
| Processing Method | CNC Milling |
| Size | Customized |
|---|---|
| Equipment | CNC Milling Machine |
| Packaging | Standard Export Packaging Or Customized |
| Drawing Format | CAD, PDF, JPG, Etc. |
| Processing Method | CNC Milling |
| Surface Roughness | Negotiable |
|---|---|
| Shipping Terms | EXW, FOB, CIF |
| Surface Treatment | Anodizing/ Plating/ Painting |
| Processing | CNC Machined Hexagon Nut |
| Lead Time | 3-5 Weeks |
| Shipping Terms | EXW, FOB, CIF |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodizing/ Plating/ Painting |
| Heat Treatment | Target HRC With +/-2 Centigrade |
| Processing | CNC Machined Hexagon Nut |
| Application | Automotive/ Aviation/ Electronics |
| Shipping Method | Express/Air/Sea |
|---|---|
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Processing Accuracy | Within ±0.05mm |
| Machining Process | CNC |
| Machining | CNC Machining Prototype |
| Process | Sheet Metal |
|---|---|
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Machining Process | CNC |
| Processing Accuracy | Within ±0.05mm |
| Finish | Smooth/Matte |
| Keyword | Cnc Spare Parts |
|---|---|
| Heat Treatment | Target HRC With +/-2 Centigrade |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Processing | CNC Machined Hexagon Nut |
| Processing Type | CNC Machining |