| Machining Process | CNC |
|---|---|
| Shipping Method | Express/Air/Sea |
| File Format | STL/STEP/IGES |
| Machining | CNC Machining Prototype |
| Finish | Smooth/Matte |
| Feature | Multipurpose / Harden |
|---|---|
| Processed Involved | CNC Machining |
| Process | Sheet Metal |
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Machining | CNC Machining Prototype |
| Process | Sheet Metal |
|---|---|
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Machining Process | CNC |
| Processing Accuracy | Within ±0.05mm |
| Finish | Smooth/Matte |
| Shipping Method | Express/Air/Sea |
|---|---|
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Processing Accuracy | Within ±0.05mm |
| Machining Process | CNC |
| Machining | CNC Machining Prototype |
| Feature | Multipurpose / Harden |
|---|---|
| File Format | STL/STEP/IGES |
| Processing | CNC Milling,CNC Machining |
| Finish | Smooth/Matte |
| Process | Sheet Metal |
| Brass | Natural |
|---|---|
| Certification | ISO9001 |
| Finish | Polishing |
| Material | Brass |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |