| Name | CNC Milling Prototype |
|---|---|
| Certification | ISO9001:2015 |
| Payment Terms | T/T |
| Material | Stainless Steel |
| OEM | Customized |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Silver |
|---|---|
| Brand Name | JLT |
| Finish | Anodizing |
| CNC Machining Or Not | Cnc Machining |
| Shipment | By Sea Or Air, Or Sample By Express |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Cnc Machining Or Not | CNC Machining |
|---|---|
| Sample | Within 7 Days |
| Quality Control | 100% Inspection |
| Material | Aluminum Alloy |
| Drawing Format | 2D/(PDF/CAD), 3D(IGES/STEP) |
| Name | CNC Milling Machine Part |
|---|---|
| Brand Name | JLT |
| Process | Laser |
| Material | Stainless |
| MOQ | 1pcs |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Name | Aviation Spare Parts |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Transport | By Air, By Sea, Etc. |
|---|---|
| Application | Automotive, Industrial, Medical, Etc. |
| Size | Customized |
| Lead Time | 7-15 Days |
| Service | OEM/ODM |
| Tolerance | ±0.01mm |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel, Brass, Etc. |
| Service | OEM/ODM Service |
| Delivery | By Air, By Sea, By Express, Etc. |