| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Golden |
|---|---|
| Brand Name | JLT |
| Process | CNC Machining |
| Material | Brass |
| Surface Treatment | Anodizing, Zinc/chrome/nickel/silver/gold Plating, Heat Treatment Etc,Sand Blasting,polishing And Etc. |
| Keyword | Cnc Spare Parts |
|---|---|
| Heat Treatment | Target HRC With +/-2 Centigrade |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Processing | CNC Machined Hexagon Nut |
| Processing Type | CNC Machining |
| Cnc Machining Or Not | CNC Machining |
|---|---|
| Place Of Origin | Shenzhen, China |
| Tolerance | 0.01-0.05mm |
| Product Name | Drone Aluminum Parts |
| Supply Ability | 200000 Piece/Pieces Per Day |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | 0.01-0.05mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Inspection | 100% Inspection Before Shipment |
|---|---|
| Application | Automobile, Aerospace, Medical, Etc. |
| Service | OEM/ODM Service |
| Processing Method | CNC Milling |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Drawing Format | PDF, DWG, IGS, STEP, Etc. |
|---|---|
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Etc. |
| Heat Treatment | Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
| Processing Method | CNC Turning |
| Material | Stainless Steel, Aluminum, Brass, Etc. |