| Drawing Format | PDF, DWG, IGS, STEP, Etc. |
|---|---|
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Etc. |
| Heat Treatment | Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
| Processing Method | CNC Turning |
| Material | Stainless Steel, Aluminum, Brass, Etc. |
| Color | Golden |
|---|---|
| Brand Name | JLT |
| Process | CNC Machining |
| Material | Brass |
| Surface Treatment | Anodizing, Zinc/chrome/nickel/silver/gold Plating, Heat Treatment Etc,Sand Blasting,polishing And Etc. |
| Brass | Natural |
|---|---|
| Certification | ISO9001 |
| Finish | Polishing |
| Material | Brass |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Inspection | 100% Inspection Before Shipment |
|---|---|
| Application | Automobile, Aerospace, Medical, Etc. |
| Service | OEM/ODM Service |
| Processing Method | CNC Milling |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Cnc Machining Or Not | CNC Machining |
|---|---|
| Sample | Within 7 Days |
| Quality Control | 100% Inspection |
| Material | Aluminum Alloy |
| Drawing Format | 2D/(PDF/CAD), 3D(IGES/STEP) |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | ±0.1~0.005mm |
| Process | CNC Machining Service |
| Cnc Machining Or Not | CNC Machining |
|---|---|
| Sample | Within 7 Days |
| Quality Control | 100% Inspection |
| Material | Aluminum Alloy |
| Drawing Format | 2D/(PDF/CAD), 3D(IGES/STEP) |
| Color | Silver |
|---|---|
| Service | CNC Machining Services |
| Finish | Anodizing |
| Certification | ISO9001-2015 |
| Place Of Origin | Shenzhen,China |
| Thread Standard | Metric, UNC, UNF, BSW, Etc. |
|---|---|
| Lead Time | 7-15 Days |
| Processing Method | CNC Turning |
| Delivery | By Air, By Sea, By Express, Etc. |
| Drawing Format | PDF, DWG, IGS, STEP, Etc. |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Certification | ISO9001-2015 |
| Brand Name | JLT |
| Tolerance | 0.01-0.05mm |
| Process | CNC Machining Service |